fbpx
Таг: куфери

таг: куфери

Меѓународниот аерoдром Скопје не нуди изгубени куфери за 1 евро

Станува збор за лажна понуда со цел финансиска измама, во која се злоупотребува брендот и името на ТАВ аеродромите. Со багажот на патниците не се тргува, туку тој им се враќа на патниците доколку го изгубат. Оваа страница, до која води објавата што се шири на Фејсбук, не е на ТАВ Македонија, туку е на измамници, кои целат да...

Уште една измама: Не се продаваат Самсонајт куфери за 123 денари

Измамничка објава на Фејсбук страна нуди на продажба куфери и торби од познатиот светски бренд Самсонајт за само 123 македонски денари. Всушност станува збор за лага, а ако се следат упатствата на објавата за да купите торба ќе дојдедете до некоја организација што ви бара неколку стотина долари донација за да ја продолжеле нивната еколошка мисија во САД, пишува...

Куфери со облека и лаптоп украдени од автомобил на српски државјанин

Меѓу вторникот и средата неделава, непознат сторител извршил тешка кражба во автомобил со српски национални ознаки, кој било паркиран на улицата Филип Втори Македонски во Скопје. Според полициските информации, од автомобилот, марка „шкода октавија“, биле украдени три куфери во кои имало облека и лаптоп, во вкупна вредност од 225.000 денари. Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на крадецот.

Лавров се сретна со актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ, Османи и Борг

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров попладнево се сретна со актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ - македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи и малтешкиот министер за...