fbpx
Таг: имотно-правни односи

таг: имотно-правни односи

Постар гевгеличанец поради имотни расправии со пиштол ги убил братот и снаата

Двојно убиство се случило вчеравечер во Гевгелија - 69-годишник од градот со пиштол си ги убил братот и снаата, соопшти МВР. Убиството се случило во 18.50 часот вчеравечер пред семејната куќа во Гевгелија каде што тројцата живееле. Мотивот поради кој В.Г.(69), пукал во неговиот две години постар брат Л.Г. и снаата Т.Г. (62), бил судски спор околу нерасчистени имотно-правни односи....

Законот за реорганизација на министерствата го поддржаа 88 пратеници, меѓу кои и од ДУИ

Не е вистина дека за измените на Законот за организација и работа на органите на државната управа, предложен од Мицкоски, гласале 81 пратеник и дека истиот не добил поддршка...