fbpx

Zaevi dhe Ahmeti kanë biseduar për “pozicionet e partive”, pa u futur në detaje

-

Lideri i LSDM-së dhe BDI-së, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti sot kanë pasur takim, ku siç njoftojnë nga LSDM-ja, kanë biseduar për pozicionet e të dy partive në periudhën pas- zgjedhore, “pa u futur në detaje apo çështje konkrete”.

“Ky është takimi i parë në nivel liderësh mes kryetarit të LSDM-së, Zaev dhe atij të BDI-së, Ahmetit, pas zgjedhjet të parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit. Në takim parimisht janë diskutuar pozicionet e dy palëve, pa u futur në detaje apo çështje konkrete”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Nga partia thonë se në periudhën e ardhshme, ka mundësi të ketë takim mes dy palëve, ku opinioni do të informohet në mënyrë përkatëse.

Takimi Zaev- Ahmeti vjen një ditë pas bisedimeve që kreu i Integristëve i kishte me kryetarin e VMRO DPMNE-së, Ali Ahmeti, pas çka, siç njoftojnë nga të dyja blloqet, theksi është vënë në dy pika më saktë në “analizën e rezultateve zgjedhore si dhe analizën e gjendjes aktuale politike”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.