fbpx

Miloshoski: Me vendimin e Janevës për faljen e Zaevit nuk ka arsye pse të ekzistoj PSP

-

VMRO DPMNE sot sërish reagoi ndaj vendimit të Prokurorisë Speciale për tërheqjen e aktakuzës për rastin “Puçi”. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të partisë, Antonio Miloshoski në konferencë shtypi tha se PSP nuk ka kurrfarë “legjitimiteti profesional dhe institucional” dhe se është “vetëm vegël politike dhe dorezë e vazhdar” e kreut të LSDM-së, Zoran Zaev.

“Opinioni e din se Zaevi është fajtor për tentim për “Puç” dhe për organizimin e një grupi kriminal dhe të spiunimit së bashku me Zoran Verushevskin. Ky grup kriminel në mënyrë joligjore ka ndjekur komunikime dhe më pas i ka fabrikuar dhe montuar material nga këto përgjime joligjore, vetëm që t’i ndihmohet Zaevit të rrëzoj pushtet që është zgjedhur në mënyrë legale dhe të vijnë në pushtet pa mbështetjen e qytetarëve. Zoran Zaev dhe Verushevski janë deri në fyt të zhytur në krim dhe për këtë ishte e domosdoshme Katica Janeva t’i fal dhe shpëton nga përgjegjësia penale dhe gjyqësore” tha Miloshoski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.