fbpx

Vetëm Zaevi kandidohet për kryetar i LSDM-së, mbështetje nga të gjitha komiteteve komunale?

-

Tani për tani s’mund të dalim me informacione sepse duhet të verifikojmë çfarë paraqitje kanë arritur në konkurs. Prej nesër do të mund të japin informata përkatëse, deklaroi para pak kohe zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov në pyetjen sa kandidatura për kryetar partie dhe anëtarë të Këshillit Qendror dhe Mbikëqyrës të LSDM-së kanë arritur prejdje, kur edhe skadoi afati për vet- kandidim.

Megjithatë, nga burime tjera në LSDM mësojmë se me siguri nuk ka asnjë kandidat tjetër për kryetar të LSDM-së përveç kreut aktual Zoran Zaev si dhe informacionin se “pas tij qëndrojnë të gjitha organizatat komunale të partisë”.

Sipas afatit, kandidaturat do të dorëzohen pranë Këshilli Qendror të partisë, pas çka më 17 maj të mërkurën, Këshilli Qendror do t’i konfirmoj propozim- listat e kandidatëve për kryetar partie dhe për anëtarë të Këshillit Qendror dhe Mbikëqyrës e më pas pasojnë gjashtë ditë për prezantimin e kandidaturave. Konfirmimi i kandidatëve do të bëhet më 27 maj e më pas në ditën e njëjtë, në kongresin e rregullt të LSDM-së do të bëhet përzgjedhja.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.