fbpx

Hiqet paraburgimi dhe fletë- arresti për Sead Koçan

-

Gjykata e Apelit Shkup dje deri në Gjykatën Themelore Shkup ka dorëzuar vendimin e Gjykatës Supreme me të cilin shfuqizohet paraburgimi i biznesmenit Sead Koçan, pronar i kompanisë “Transmet” dhe Televizionit NOVA, pas çka Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit 1 ka marrë vendim për tërheqjen e fletë- arresteve që i shqiptoi gjykata, deklaroi Stojnaçe Ribarev, u.d kryetari i Gjykatës Themelore Shkupi 1.

“Meta” dje pasdite tentoi të verifikoj informacionin e këtillë që bëri jehonë nëpër media, se paraburgimin e Koçanit Supremja e ka hequr që të premten, por prej atje morëm informatë se nëse nuk publikohet në faqen e gjykatës, për vendimin e marrë mund të flitet të hënën.

Ndryshe, Koçan në lëndën e Speciales “Trust” akuzohet se me dokumente të falsifikuar ka marrë tenderë për gërmim në REK Bitola së bashku me dy kompani tjera.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.