fbpx
Таг: Mbështetje

таг: mbështetje

Ахмети: ДУИ дава поддршка на договорот од 2 јуни

ДУИ одлучи да помогне во решавањето на кризата и да дејствува со целосна одговорност, поставувајќи ги државните интереси пред партиските, рече денеска лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на средбата со Ерик Фурние, директор за Континентална Европа во француското МНР, француската амбасадорка во Македонија, Лоренс Оер, и со нивните соработници во седиштето на ДУИ во Тетово. „Ахмети ја потврди поддршката за договорот...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...