fbpx

Në mesnatë skadon afati për formimin e Qeverisë, BDI takim më ora 14

-

Në mesnatë skadon afati për mandatarin Nikola Gruevski që të formoj qeveri dhe deri atëherë duhet të merr përgjigje nga numri një i BDI-së, Ali Ahmeti nëse partia e tij do të bëj koalicion me VMRO DPMNE-në.

Mbrëmë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të BDI-së në selinë në Reçicë të Vogël, Ahmeti deklaroi se nuk ka përgjigje me kë do të jenë në koalicion dhe se po i analizojnë të gjitha opsionet që të marrin vendim sa më të mirë për qytetarët e Maqedonisë.

Jozyrtarisht, kryesia qendrore e BDI-së duhet të mbaj takim më ora 14 në selinë e partisë në Reçicë.

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani paraprakisht deklaroi se duhet të merret vendim i duhur e jo i përkohshëm.

Këto dy ditë përderisa skadon afati për formimin e qeverisë, s’ka kurrfarë informacione nga VMRO DPMNE.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.