fbpx

Kameramani dhe gazetari i “A1on” kanë marrë sulm në tru, janë lëshuar nga spitali

-

Sulm në tru dhe lëndime tjera kanë marrë kameramani dhe gazetari i “A1on”, Vlatko Zhelçeski dhe Aleksandar Todeski, të cilët mbrëmë në fund të protestat së nismës “Për Maqedoni të përbashkët” u rrahën brutalisht nga pesë dhunues, vërteton Todeski për “Meta”.

Që të dytë janë lëshuar në shërim në shtëpi pasi natën e kaluan në Qendrën e urgjencës.

“Për momentin analizat e spitalit po dërgohen në stacion policor dhe kuptohet do të ngremë padi”, tha Todeski.

Portali “A1on” paditë i paralajmëroi që mbrëmë ndërsa disa orë pas aktit qyqar, ministri i brendshëm Agim Nuhiu, ka njoftuar SHGM-në se ka të arrestuar.

Pesë pjesëmarrës në protestë, në fund të tubimit kanë sulmuar kameramanin Zhelçeski dhe gazetarin Todeski derisa kanë kryer obligimet e punës duke njoftuar për ngjarjen. Sulmuesit kanë thyer kamerën ndërsa Zhelçeski dhe Todeski me automobilin e ndihmës së shpejtë janë dërguar në Qendrën klinike.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.