fbpx

Ivanov: Zaev bën thirrje për skenar ukrainas dhe dhunë

-

Zoran Zaev është ai që bën thirrje për skenar ukrainas, dhunë dhe e krahason gjendjen në vend me atë të Sirisë. Këtë sot e deklaroi presidenti Ivanov duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve për thirrje që dje deri tek ai e dërgoi kreu i LSDM-së, që t’i publikoj të dhënat e kundërzbulimit për përgatitjen e luftës civile në vend.

“Zoran Zaev është ai i cili bën thirrje për skenar ukrainas dhe dhunë. Ai e krahason gjendjen në vend me atë të Sirisë. Ai është pjesëmarrës në rastin “Puçi” dhe në gjykatë duhet t’i tregojë dhe t’i pranoj të gjitha faktet për këtë rast”- deklaroi Ivanov.

I pyetur për sulmin e grupit prej 40 personave në territorin e vendit, Ivanov tha se ai informacionin e ka ndarë në opinion para disa muajve dhe se bëhet fjalë për grup më të madh që ka pasur për qëllim ndarjen e një pjese të territorit të Maqedonisë.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.