fbpx

„Tani çfarë bëjmë?!?“, i shkroi në tuiter Jankulloska ambasadorit të Britanisë së Madhe në vend, Çarlls Garet.

-

Ish-ministrja e brendshme dhe zyrtar i lartë i VMRO-DPMNE-së në pushtet, Gordana Jankullovska, sot përmes publikimeve të veta në rrjetet sociale “Tuiter” dhe “Fejsbuk” përqesh vendimin e Britanisë së Madhe për dalje nga Bashkimi Evropian.

„Tani çfarë bëjmë?!?“,  i shkroi në tuiter ambasadorit të Britanisë së Madhe në vend, Çarlls Garet.

Jankullovska në profilin e saj në Fejsbuk, nga ana tjetër, shkroi “Mirëmëngjesi Evropë” (Good morning Europe), me fotografi të tullumbaces me flamurin e Britanisë së Madhe.

Ndryshe, Jankullovska është stipendiste e Britanisë së Madhe, gjegjësisht siç mund të shihet në biografinë e saj, ajo ka magjistruar në Universitetin e Kentit, në Kenterberi. Në korrik të vitit 2004, universiteti dhe ndau shpërblimin për të arritura të posaçme në fushën e së drejtës.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.