fbpx

Han na bëri të qëllojmë kush është “pa ndjenjë lidershipi dhe përgjegjësie”

-

Kujt i referohet postimi i djeshëm në Twitter i euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han pas përfundimit të bisedave të pasuksesshme…jam i dëshpëruar nga mospasja e ndjenjës për përgjegjësi dhe mungesë lidershipi…? Për kë mendonte Han? Për Gruevskin apo Zaevin? Kush është ai i cili sipas Han, nuk ka “pasur ndjenjë përgjegjësi dhe mungesë lidershipi?

Kryeministri Nikolla Gruevski edhe një herë, pas përfundimit të bisedimeve, fajin e hedhi tek Zoran Zaev, me çka shtoi mundësitë se postimi në Twitter i referohet pikërisht liderit opozitar. Ndërsa nga LSDM konfirmojnë se fajin për mossuksesin e negociatave është tek VMRO DPMNE dhe Gruevski.

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov thotë se për ta fajtor është Gruevski, por se “nuk mund të dijë çfarë ka dashur të thotë Han” dhe na drejtoi për tek statusi i tij në Facebook ku thuhet:

“Euro- komisari Johanes Han ka qenë i dëshpëruar nga mungesa e lidershipit dhe përgjegjësisë së disa politikanëve në Maqedoni. Edhe ne jemi 9 vite”.

Ndaj këtij postimi me replikë doli deputeti Ilija Dimovski nga VMRO DPMNE, gjithashtu në profilin e tij në Facebook, ku thuhet:

“Kur dikush nga LSDM apo ndonjë “ekspert” i tyre apo ndonjë organizatë e tyre joqeveritare, apo ndonjë medium e gazetar i tyre, do të flet për BE-në dhe NATO-n duhet t’u thuhet: SHPORRUNI HIPOKRITË…Nëse RM e humb rekomandimin për BE shumë prej tyre duhet të dinë se populli mban mend çfarë kanë folur dhe bërë”.

Ja postimet origjinal në Twitter të Han:

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.