fbpx

Gruevski: Në këtë vend populli është ai që vendos

-

“Askush nuk mund t’i shmanget popullit sepse pikërisht populli është ai që vendos në këtë vend. Ne besojmë te populli”, tha kryeministri Nikolla Gruevski në takimin mes liderëve

“Ne i besojmë  vendimeve të popullit, besojmë se din të bëjë zgjedhjen e duhur dhe për këtë arsye e kishim me rëndësi që sa më shpejtë dhe pa shtyerje të ketë zgjedhje dhe populli të mund të sjellë vendim dhe të thotë se kujt i beson për më tutje. Populli e din ta njohë këtë, din të njohë se çka janë lojërat dhe intrigat politike dhe se me lojë të ndyer nuk vihet në pushtet, por me punë, mund, rezultate, ide”, tha lideri i VMRO-DPMNE-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.