fbpx

Gjykata anuloi seancën për akuzën e PSP-së kundër Gruevskit dhe Janakieskit

-

Seanca gjyqësore për akuzën e PSP-së për dhunën në komunën Qendër është anuluar prej 21 nëntor për 16 dhjetor, pesë ditë pas zgjedhjeve, me kërkesë të Nikola Dodevskit, avokatit të njërit nga të akuzuarit, ish ministrit të transportit dhe lidhjeve, Mile Janakieski.

Gjykata Penale njofton se avokati Dodevski me shkrim ka kërkuar nga Gjykata Themelore Shkupi 1 të anulohet pasi është penguar të merr pjesë në punëtorinë për zbatimin e Ligjit për matjen e dënimeve, e organizuar nga Oda e avokatëve dhe Ambasada e SHBA-së.

Për dhunën para Komunës Qendër në gjykatë duhet të vijnë kreu i VMRO DPMNE-së dhe ish kryeministri Nikolla Gruevski si dhe ish ministri i transportit, Mile Janakieski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.