fbpx

Garet: Marrëveshja të zbatohet sa më shpejtë dhe me vullnet të mirë

-

Ambasadori britanik në Maqedoni, Çarls Garet si dhe homologu i tij amerikan Xhes Bejli, vendosi reagimin për marrëveshjen e arritur të liderëve të katër partive lidhur me pikat e Marrëveshjes së Përzhinos ta ndaj në profilin e tij në Twitter. “Marrëveshja e djeshme për funksionet qeveritare është hap i mirëseardhur. Tani është e nevojshme të zbatohet sa më shpejtë që mundet dhe me vullnet të mirë. Rezultat i mirë dje. Tani është e rëndësishme të gjithë elementet e Përzhinos, përfshirë edhe punën e Prokurores speciale publike të mund të vazhdojnë pa pengesa dhe shtyrje” shkroi Garet

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.