fbpx
Tag: рекација

tag: рекација

Garet: Marrëveshja të zbatohet sa më shpejtë dhe me vullnet të mirë

Ambasadori britanik në Maqedoni, Çarls Garet si dhe homologu i tij amerikan Xhes Bejli, vendosi reagimin për marrëveshjen e arritur të liderëve të katër partive lidhur me pikat e Marrëveshjes së Përzhinos ta ndaj në profilin e tij në Twitter. “Marrëveshja e djeshme për funksionet qeveritare është hap i mirëseardhur. Tani është e nevojshme të zbatohet sa më shpejtë...

Danielson: Përgjegjësi politike që të kthehet besimi në institucione

Kristian Danielson, drejtori i përgjithshëm për zgjerim në Komisionin Evropian, në intervistë për rrjetin e internetit, “Europian Western Balkans” shprehi shqetësim për sulmin e armatosur në Kumanovë dhe tha se rasti duhet hetuar  që të mos vihet deri në përshkallëzim të tensioneve në vend. “Jam shumë i shqetësuar për atë që ndodhi në Kumanovë. BE dënon çdo formë të dhunës...