fbpx

Frangov: Uji është i pastër, por me ujësjellësin e ri duam të largojmë dyshimin se ka arsen

-

Kryetari i Gjevgjelisë, Ivan Frangov sot për “Meta” deklaroi se ujësjellësi i ri në këtë qytet po ndërtohet sepse qyteti ka nevojë për sasi shtesë të ujit. Ai pohon se uji në Gjevgjeli është i pastër, por se autoritetet lokale duan të largojnë çdo dyshim.

“Vendosëm të ndërtojmë sistem tjetër sepse kemi nevojë për sasi shtesë të ujit. Gjithashtu, pas gjithë akuzave se uji është i ndotur, duam t’i largojmë të gjitha dyshimet se uji është i pastër për pije” thotë Frangov.

Me projektin parashihet të ndërtohen dy puse të reja përgjatë lumit Vardar dhe një rezervuar në Mërzen.

Sistemi i ri do të kap shifrën prej 105.258.839 denarë prej të cilave 70.738.500 denarë janë siguruar nga Banka Botërore ndërsa 260.000 euro janë grant nga fondet IPA.

Ofertat e kompanive të interesuara duhet të dorëzohen deri më 4 tetor.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free
lynda course free download