fbpx

Avokatët e Zaevit kanë marrë vendimin nga gjykata për ndërprerjen  rastit “Puçi”

-

Ekipi i avokatëve të Zoran Zaev ka pranuar vendimin nga Gjykata Penale për ndërprerjen formale të lëndës “Puçi” pasi PSP mori vendim se heq dorë nga aktakuza.

Këtë sot konfirmoi kreu i LSDM-së, Zoran Zaev i cili tha se ditët në vijim edhe ai ta marrë vendimin e gjykatës.

Vendim për ndërprerjen e procedurës  duhet të merr edhe PSP, por prej atje tani për tani nuk ka informacion zyrtar se e kanë marrë dokumentit nga gjykata.

PSP hoqi dorë nga aktakuza për rastin “Puçi” më 18 janar.

Atëherë ata njoftuan se shkak për këtë hap është se “gjendja faktike e treguar në aktakuzë është në kundërshtim me provat me të cilat ata disponojnë” dhe me rezultatet e Prokurorisë në procedurat para- hetimore “Target” dhe “Fortesa”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.