fbpx

Nëse sonte liderët merren vesh, nesër ligjet në Kuvend

-

Në Klubin e Deputetëve filloi takimi me liderin e VMRO- DPMNE-së Nikolla Gruevski, të  LSDM-së Zoran Zaev, të BDI-së Ali Ahmeti dhe të PDSh-së Menduh Thaqi.

Pritet që liderët që kanë firmosur Marrëveshjen e Pëzhinos të tregojnë fjalën e fundit lidhur me çështjet e hapura për Ligjin e Qeverisë  dhe Ligjet për privatësi.

Në takim marrin pjesë edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vend Xhes Bejli dhe ndërmjetësuesi belg Piter Vanhaute.

Nëse sonte liderët e partive politike merren vesh për çështjet e pazgjidhura lidhur me Marrëveshjen e Përzhinos,  që nesër mundet që ligjet të jenë në seancë parlamentare.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.