fbpx

Ако лидерите вечерва се договорат, законите утре на собраниска седница

-

Во Клубот на пратеници почна средбата на претседателите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и на ДПА, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи.

Се очекува лидерите на партиите потписнички на Договорот од Пржино да го кажат последниот збор околу спорните прашања за законот за влада и за законот за приватност.

На средбата присуствуваат и амбасадорот на Соединетите Американски Држави (САД) во земјава, Џес Бејли, и белгискиот олеснувач Питер Ванхауте.

Доколку лидерите на политичките партии вечерва се договорат за нерешените прашања поврзани со Договорот од Пржино, можно е законите уште утре да се најдат на собраниска седница.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Жена од кочанско Оризари пронајдена удавена во канал за наводнување

Осумдесет и деветгодишна жена од селото Оризари, Кочанско, утрово била пронајдена удавена во канал за наводнување во близина на селото, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР). Удавената жена ја пронашол...