fbpx

Скопската обиколница затворена за сообраќај

-

Денеска од 7 до 19 часот обиколницата околу Скопје  ќе биде затворена за сообраќај заради потребите на снимањето на францускиот филм „А Фонд“, соопштија продукциската куќа „Шик филмс“ и „Мануфактура продукција“.

Патниот правец Охрид – Кичево во временски интервали од 15 до 20 минути ќе биде затворен поради минирање на патот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download lava firmware
Download WordPress Themes
free online course