fbpx

Приземјен авион на „Туркиш ерлајс“ поради дојава за бомба

-

Авион на „Туркиш ерлајс“, кој летал за Сао Паоло од Истанбул, денеска е принудно приземјен во мароканскиот град Казабланка поради дојава за подметната бомба.

Во авионот имало 250 патници, а безбедно слетал во 12.30 часот.

Заканувачката порака биле испишана на хартија што некој ја оставил во тоалетот, соопшти компанијата.

Сите патници се евакуирани, а експерти го пребаруваат авионот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Климатските промени не се нова „пландемија“, туку реалност и научно се докажани

Климатските промени беа во фокусот на Светскиот економски форум (СЕФ) во 2021 година, но тие се високо на агендата и во последниве години и тука нема ништо спорно. Наспроти...