fbpx

Почина детето што полицијата го застрела поради пиштол-играчка

-

Почина 12-годишното момчето што полицијата во Кливленд го застрела откако извадил играчка, реплика на воздушен пиштол, јавуваат американските медиуми.

Инцидентот се случи во саботата, кога непознато лице ја информирало полицијата дека некој мавтал со пиштол на игралиштето во рекреативниот центар „Кадел“.

Полицајците стрелале во 12-годишното момче откако тоа одбило да ги дигне рацете и посегнал по појасот во кој имал нешто што личело на револвер.

Подоцна се покажало дека станува збор за играчка, реплика на воздушен пиштол.

Полицијата во Кливленд соопшти дека била отстранета портокаловата ознака, по која играчките се разликуваат од вистинското оружје.

Момчето е застрелано во гради, а по операцијата им подлегнал на раните.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ВМРО-ДПМНЕ денеска официјално ќе го промовира својот кандидат за претседател на државата

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на конвенција денеска официјално ќе го промовира својот кандидат за претседател на државата. На конвенцијата се очекува поддршка да добие единствениот кандидат кој се пријави...