fbpx

Почина обвинет во случајот „Шпион“

-

Зоран Костадиновски, четвртиот обвинет во случајот „Шпион“, починал и бил погребан на гробиштата во Драчево, потврдиле судски извори за „Нова ТВ“.

Костадиновски, кој беше вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање, починал на 49-годишна возраст.

Нему му беше определена мерка притвор и три месеци одлежа во Истражниот затвор во Шуто Оризари.

По три месеци, притворот му бил заменет со куќен, а на претпоследното судење во случајот „Шпион“, поради крајно влошена здравствена состојба, судот одлучил да ја издвои постапката против него и да му суди во одвоена постапка.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

На вебинар за „сајбер чистка“ ќе дознаете како да се брише „дигиталната прашина“

Живееме во време кога да се одржува сајбер хигиена е исто како да се одржува лична хигиена. Taa мора редовно да се одржува, а веќе кога ќе премине во...