fbpx
Таг: убиено

таг: убиено

Со огнено оружје во Карпош убиенo e маалското куче Тоби

Во скопската населба Карпош, кај Млечниот ресторан, утринава со огнено оружје бил убиен маалскиот миленик Тоби, за кој долго време се грижеле жителите. Според сведоштвата на активистите и лицата кои го пријавиле случајот, кучето било застрелано помеѓу 8:30 и 9 часот утринава. Убиството го потврдија и од Министерството за внатрешни работи (МВР). „На 27.02.2023 во 12.50 часот во Полициска станица Карпош...

13-годишна Израелка избодена до смрт на спиење

Тринаесетгодишна Израелка била избодена со нож до смрт, во напад кој се случил денеска во еврејска населба во окупираниот Западен Брег, јавуваат светските медиуми. Халел Јафа Ариел била нападната додека спиела во својата соба, во населбата Кирјат Арба. Чуварите на населбата го убиле напаѓачот, а при интервенцијата еден од нив бил потешко повреден со нож во лицето. Израелското министерство за здравство...

Почина детето што полицијата го застрела поради пиштол-играчка

Почина 12-годишното момчето што полицијата во Кливленд го застрела откако извадил играчка, реплика на воздушен пиштол, јавуваат американските медиуми. Инцидентот се случи во саботата, кога непознато лице ја информирало полицијата дека некој мавтал со пиштол на игралиштето во рекреативниот центар „Кадел“. Полицајците стрелале во 12-годишното момче откако тоа одбило да ги дигне рацете и посегнал по појасот во кој имал нешто што личело...

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...