fbpx

Нападнат тетовец откако затекнал крадец во својот автомобил

-

Седумдесет и шестгодишен жител на тетовското село Мала Речица бил нападнат од непознато лице, што го затекнал како се обидува да му го украде радиото од автомобилот.

Како што информираат од полицијата, Љ.Р. (76) околу 17 часот во полициската станица во Тетово, пријавил дека дента, околу 11. 30 часот, го паркирал својот автомобил „ауди а-4“ на паркингот кај Арабати Баба-теќе, а кога се вратил, во возилото затекнал непознато лице со изваденото радио.

Во моментот кога сакал да повика полиција, крадецот го нападнал со тупаници и со шрафцигер, нанесувајќи му исеченица на левата рака, а потоа побегнал од местото.

Полициска екипа извршила увид на местото и презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Возач загина откако со автомобилот слетал во река кај Колари

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера околу 18 часот на магистралниот пат Кичево – Гостивар кај селото Колари, во која животот го загубил скопјанец, откако со возилото што го...