fbpx
Таг: шрафцигер

таг: шрафцигер

Нападнат тетовец откако затекнал крадец во својот автомобил

Седумдесет и шестгодишен жител на тетовското село Мала Речица бил нападнат од непознато лице, што го затекнал како се обидува да му го украде радиото од автомобилот. Како што информираат од полицијата, Љ.Р. (76) околу 17 часот во полициската станица во Тетово, пријавил дека дента, околу 11. 30 часот, го паркирал својот автомобил „ауди а-4“ на паркингот кај Арабати Баба-теќе, а...

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...