fbpx

Мијалков се откажа од дипломатскиот пасош

-

Дипломатската патна исправа, која во согласност со закон и дискреционо право на министерот ми беше доделена од МНР, сè уште не сум ја подигнал ниту употребил, изјави поранешниот шеф на ДБК, Сашо Мијалков, за порталот „Прес 24“.

Тој вели дека СДСМ го става фокусот на црна кампања бидејќи нема што друго да им понуди на граѓаните

– За да им се одземе и ова последно оружје и да излезе на виделина нивната безидејност, одлучив воопшто да не ја подигнувам дипломатската патна исправа и да се откажам од неа. Останувам и продолжувам да се борам за интересите на Македонија и на македонскиот народ. Не сум потклекнал пред многу посериозни притисоци и закани, па нема ни сега. Убеден сум дека граѓаните во април јасно ќе им порачаат на СДСМ што мислат за нивната деструктивност, исто како што им порачуваа изминативе 10 години – изјави Мијалков.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Старо видео од протест во Истанбул, споделено како ново по нападот врз Рафах на 26 мај

Турските медиуми не објавија за ниту еден протест пред конзулатот на Израел во Истанбул по воздушниот напад на Рафах на 26 мај. Новинската агенција Демирен на 27 мај објави...