fbpx

Mijalkov heq dorë nga pasaporta diplomatike

-

Dokumentin apo pasaportën që në përputhje me ligjin dhe të drejtën diskrete të ministrit mu dha nga MOJ, as nuk e kam marrë e as nuk e kam përdorur, deklaroi ish shefi i DSK-së, Sasho Mijalkov për portalin “Pres 24”.

Ai thotë se LSDM fokusin e vë në fushatë të zezë sepse s’ka çfarë t’u ofroj qytetarëve.

“Që të del në shesh arma e tyre e fundit dhe mos- pasja e ideve, vendosa që mos ta marr dokumentin diplomatik dhe të heq dorë nga ai. Ngeli dhe vazhdoj të luftoj për interesat e Maqedonisë dhe popullit maqedonas. Nuk kam rënë në presione më serioze dhe kërcënime e nuk do të bie as tash. Jam i bindur se qytetarët në muajin prill qartas do ta porosisin LSDM-në se çka mendojnë për destruktivitetin e saj”, deklaroi Mijalkov

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.