fbpx

Македонија поразена од Хрватска во Катар

-

Во тензичен и мачен натпревар, репрезентацијата на Македонија загуби од Хрватска на Светското првенство во Катар, со резултат 26:29.

Во првото полувреме (14:15), македонските ракометари беа на нивото на задачата, но играта полека паѓаше со почетокот на второто полувреме.

Македонија има обезбедено влез во осминафиналето, а од групното натпреварување преостанува в петок, во 17 часот, да се сретне со репрезентацијата на Австрија.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Четири неуспешни обиди да се избере претседателка на Уставен суд

Ниту една од двете кандидатки за претседателка на Уставен суд, Татјана Бозаџиева Васиќ и Ана Павловска Данева, не успеаа да добијат мнозинство од шест гласови потребни за избор на...