fbpx

Концерт на Гоце Стевковски во Битола

-

Во Центарот за култура во Битола, в сабота, музичарот Гоце Стевковски-Септет ќе одржи концерт насловен „Седум приказни“.

Стевковски е македонски тапанар и перкусионист. Соработувал со Кирил Џајковски, групите „Леб и сол“, „Архангел“, „Ласт експедишн“, „Фолтин“, „Егзија оркестра“, со Зоран Маџиров и со други музичари.

Учествувал на голем број интернационални фестивали, како што се „Егзит“, „Пиво-фест“ во Белград, „Клузоне џез-фестивал“ во Италија, гостувал во Париз и во други европски градови, а има настапено и во „Опера хаус“ во Канада.

Соработувал на голем број проекти, театарски претстави и музика за филмови.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Последици од невремето: поплавени куќи и подруми, паднати дрва, уништени автомобили

По вчерашното невреме што ги зафати Скопје, Гостивар и Тетово околу 16.30 часот, од Центарот за управување со кризи (ЦУК), информираа дека на Единствениот повикувачки број за итни случаи...