fbpx

ЈСП го објави возниот ред на автобусите за новогодишните празници

-

Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје (ЈСП) соопшти дека в сабота, 31 декември, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по саботен возен ред, а в недела, првиот ден на новата година, ќе возат по неделен возен ред, при што првите вклучувања на возилата ќе бидат подоцна од воообичаеното, а останатите согласно неделниот возен ред.

В понеделник ќе се вози по неделен возен ред, со вообичаените термини на првите вклучувања на сите линии.

Од вторник, 3 јануари 2023 година, автобусите на градско-приградските линии ќе сообраќаат по редуциран делничен зимен ред, поради училишниот зимски распуст.

В сабота сите билетарници и центри за персонализација ќе работат до 17 часот, а на 1 и 2 јануари нема да работат.

Жичницата на Водно в сабота и в недела ќе работи вообичаено, од 10 до 17 часот. В понеделник нема да работи, бидејќи секој понеделник, како и секој последен вторник во месецот, се врши редовен преглед на објектот.

Првите термини на тргнување на автобусите в недела може да ги видите тука.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Костадиновска-Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевети околу пожарот во Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, ги отфрли, како што рече „измислените лаги и скандалозни тврдења на градоначалничката Данела Арсовска дека знаела за пожарот во Универзална сала, а не пријавила“....