fbpx

Исплатени субвенции за лозарите

-

На 13.767 лозари денеска им се префрлени 396 милиони денари, со што целосно се завршени обврските за субвенции за оваа мерка.

Најголема исплата има во Кавадарци, со 4.615 корисници, на кои им се исплатени субвенции во висина од 161 милион денари. Втора на листата е општина Неготино со 3.000 корисници, на кои им се исплатени 114,5 милиони денари, а трета е Гевгелија, каде на 1.034 корисници им се исплатени 24 милиони денари. Субвенции им се исплатени и на лозарите од Валандово, Струмица, Свети Николе, Велес, Радовиш, Штип итн.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...