fbpx

Груевски: Виновници за обидот на убиство на Тодоров се тие што креираа хистерија

-

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за денешниот обид за убиство на министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, ги обвини политичкиот противник, владејачкиот СДСМ, граѓанските организации, луѓето што протестираа против власта на ВМРО и дел од новинарите. Обвини дека притоа користеле лаги.

– СДСМ, Зоран Заев, куп НВО финасирани од Соросовите инсталации, шарената платеничка револуција цели три години градат атмосфера за ова денеска да се случи. И сè со единствена цел, СДСМ да дојде на власт, Зоран Заев да стане премиер, ВМРО-ДПМНЕ да се испрати во опозиција и по можност да се уништи. Врз Тодоров и врз сите нас три години се фрлаат етикети, лажни обвинувања, се манипулира со сè што работевме, со лажни информаци се создаваше хистерија и се користеа сите методи за наше оцрнување и прикажување во најцрно светло – рече Никола Груевски на прес-конференција во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој рече и дека пред неколку дена во гаража на зградата каде живее поранешната министерка Гордана Јанкулоска, непознати лица го демолирале нејзиниот автомобил и посочи на поставена бомба во дворот на родителите на Антонијо Милошоски.

– Дали ова е животот кој денес требаше да дојде во Македонија? ВМРО-ДПМНЕ е под напад. ВМРО-ДПМНЕ е под оган. Од сите страни и со сите средства. Ова е хајка и поттикнување одмазднички акции – обвини Груевски.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download redmi firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course