fbpx

Фетаи и Рустеми од поранешно СЈО избрани за обвинители во Вишото јавно обвинителство

-

Советот на јавни обвинители избра пет нови обвинители за во Обвинителството за организиран криминал и корупција, предводено од Вилма Русковска. Тројца од петте избрани обвинители се од поранешното Специјално јавно обвинителство и тоа Лиле Стефанова, Трајче Пеливанов и Артан Ајро, како и обвинителките Катерина Коларич и Наташа Поп Трајкова.

На огласот кој траеше повеќе од седум месеци биле пријавени 14 обвинители, и сите добиле високи оценки.

Исто така, на денешната седница на Советот на јавни обвинители, обвинителите Фатиме Фетаи, Бурим Рустеми, Сашо Рајчев, Наум Пановски и Снежана Бундалевска – Георгиевска беа избрани за обвинители во Вишото јавно обвинителство Скопје.

Обвинителите Фетаи и Рустеми се од поранешното Специјално јавно обвинителство, Пановски доаѓа од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека Рајчев и Бундалевска-Георгиевска од Јавното обвинителство Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Спајдермен Мајлс Моралес слика од Clutchpoints

Квалитетни нови игри беа најавени на настанот PlayStation Showcase 2023

Пред неколку дена излегоа голем број трејлери за нови добри игри на настанот Playstation Showcase 2023. Решивме да ги издвоиме најинтересните игри и да ви ги презентираме:    Immortals of Avenum  Оваа...
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course