fbpx

ЕБР и „Волците” реализираа заедничка вежба за летна алпинистика и јазење (Галерија)

Вежбата со сценарио „Спасување на повредени лица од тешко прооден карпест предел” е реализирана на полигонот за летна алпинистика и јазење во Демир Капија

-

Припадниците на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) на МВР реализираа вежба од областа на летна алпинистика и јазење заедно со припадници на Баталјонот за специјални сили „Волци” при Армијата на Република Северна Македонија.

Вежбата со сценарио „Спасување на повредени лица од тешко прооден карпест предел” е реализирана на полигонот за летна алпинистика и јазење во Демир Капија.

Претходно припадниците на ЕБР имале обуки од „Волците“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Тренчевска: Децата ни се безбедни, да не се создава паника

Децата се безбедени, не треба да се создава паника. Убиството на Вања Ѓорчевска е изолиран случај, вели министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, во врска со двете...