fbpx

Две лица убиени во антитерористичка акција во Белгија

-

Белгиската полиција попладнево уби две лица во градот Вервие. Тие штотуку се вратиле од Сирија и биле прислушувани од властите.

Полицајците упаднале во станот каде се наоѓале осомничените, а по неколку минути се слушнало пукање.

Не е познат идентитетот на жртвите.

Истовремено се спроведува антитерористичка акција и во Брисел, каде се смета дека постојат џихадистички жаришта.

Вечерва во метро-станицата Рибокур во Брисел, едно лице им се заканило на три случајни минувачки викајќи „Алаху aкбар“, јавуваат медиумите.

Т.М.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...