fbpx

Дојави за поставени бомби во објекти на српски јавни сервиси

Двете згради на Радио телевизија Војводина утрово биле евакуирани поради закана за бомба. Веднаш биле известени припадници на полицијата кои вршеле проверки

-

Радио телевизија на Србија (РТС) добила дојава за поставена бомба во објекти на Кошутњак, а дојави за бомби имало и во Радио телевизија Војводина во Нови Сад, информира Н1.

Двете згради на Радио телевизија Војводина утрово биле евакуирани поради закана за бомба. Веднаш биле известени припадници на полицијата кои вршеле проверки.

Ова е втор пат неделава РТВ да добие заканувачки мејл за поставување експлозивна направа. Претходно, тоа се случи на 21 ноември, во исто време кога и РТС во Белград доби дојава за бомбата.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

НСЗР најавува штрајк доколку нема линеарно зголемување на платите

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, побара Независниот синдикат на здравствени работници на денешната прес-конференција. Независниот синдикат при КСОМ најави протести за време на...