fbpx

Четириесет и осум повредени во железничка несреќа во Барселона

-

Најмалку 48 лица се повредени, од кои пет потешко, откако воз удри во платформата на станицата во Барселона, соопштија шпанските власти.

Несреќата се случила за време на утринскиот метеж на станицата Франција во центарот на градот, јавува „Би-би-си“.

Нa фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи се гледа дека возот со предниот дел силно удрил во платформата на станицата.

https://www.youtube.com/watch?v=tUPHo7ZgZQg&feature=youtu.be&a

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Климатските промени не се нова „пландемија“, туку реалност и научно се докажани

Климатските промени беа во фокусот на Светскиот економски форум (СЕФ) во 2021 година, но тие се високо на агендата и во последниве години и тука нема ништо спорно. Наспроти...