fbpx

Дрво падна врз жена од силниот ветер во Скопје

Несреќниот настан се случи попладнево, по невремето кое го зафати главниот град. Жената е пренесена во болница

-

Дрво падна врз жена на булеварот „Св. Климент Охридски“ во Скопје, кај зградата на поранешна „Нова Македонија“. Несреќниот настан се случи попладнево, по невремето кое го зафати главниот град. Жената е пренесена во болница, информираа од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Телевизија 21 објави видеоснимки од местото на настанот. На терен интервенирала и екипа на скопската противпожарна бригада.

На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК биле добиени повеќе пријави за штети и информации за опасности за граѓаните и околината, настанати од невремето што денеска зафати дел од градот.

Од ЦУК велат дека досега добиле пријави за 16 паднати дрвја, 3 оштетени автомобили, 7 откачени бандери и е оштетени кровови.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...