fbpx

Во новата епизода на „Шорткат“ главната тема ни се идеите за справување со контаминираните подрачја
(ВИДЕО)

Чистењето на линданот во ОХИС, арсенот во Лојане и Табановце, шестовалентниот хром во Јегуновце, троската во велешката топилница и другите жешки еколошки точки може да биде и побрзо и поефикасно доколку се искористи енергетската трансформација на земјава во справувањето со контаминираните подрачја. Ова е нашата главна тема во најновата епизода на „Шорткат“

Со строги протоколи започна учебната година во услови на пандемија (галерија)

Со заштитни маски на лицето, држење дистанца, дезинфекција на рацете и мерење температура на учениците, започна учебната година во училиштата каде е дозволена настава...

Ако се подобри ситуацијата со ковид-19, Сојузот на средношколци бара во ноември учениците да се вратат во училиштата

Од утре ќе започнеме со онлајн настава и ќе ја следиме епидемиолошката состојба во државата, ако е стабилна, тогаш од 1 ноември ќе бараме...

Учениците ќе може да останат на продолжен престој во училиште, но без да се мешаат паралелките

Одделенијата кои ќе започнат настава со физичко присуство, односно учениците од иста паралелка и од исто одделение ќе може да останат на продолжен престој...

Царовска: Ќе има предизвици со платформата, волку гломазен систем првпат се прави во државата

Нема да биде лесно, системот ќе паѓа, ќе има предизвици во од, но сè што правиме сега ќе ни служи во 2021, 2022 година,...

Платформата schools.mk може да работи на скоро сите компјутери, мобилни или таблети купени во последните три години

Пред почетокот на новата учебна година во време на ковид-19, многумина родители последните денови од септември, наместо да купуваат прибор за на училиште, тетратки,...

МОН ја стави во функција онлајн платформата за учење www.schools.mk

Министерството за образование и наука (МОН) од полноќ ја стави во функција веб-страницата на единствената национална платформа за онлајн учење www.schools.mk. На платформата веќе...
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download