fbpx

Во новата епизода на „Шорткат“ главната тема ни се идеите за справување со контаминираните подрачја
(ВИДЕО)

Чистењето на линданот во ОХИС, арсенот во Лојане и Табановце, шестовалентниот хром во Јегуновце, троската во велешката топилница и другите жешки еколошки точки може да биде и побрзо и поефикасно доколку се искористи енергетската трансформација на земјава во справувањето со контаминираните подрачја. Ова е нашата главна тема во најновата епизода на „Шорткат“

МЗ: Учениците да ги почитуваат протоколите бидејќи епидемиолошката состојба е сериозна

Училиштата и учениците да ги почитуваат препораките на Комисијата за заразни болести и одлуката на владината комисија за начинот на одржување на наставата. Апелираме...

Царовска: Најавата за бојкот на онлајн наставата е неодговорна

Најавувањето на бојкот или нарушувањето на протоколите во училиштата е неконструктивен начин на надминување на корона кризата. Сметам дека секој од нас е одговорен...

Студентите може да аплицираат за еднократна помош од 6.000 денари

Објавени се резултатите од конкурсот за сместување на студентите во студентски домови во академската 2020/2021 година. Во меѓувреме, студентите до 10 октомври ќе може...

Порталб: Стотици средношколци во Тетово протестираа против онлајн наставата, директорите негираат дека има бојкот

Стотици ученици од сите средни училишта на територијата на Општина Тетово се собраа денес на едно место, не за да го прослават почетокот на...

Прв академски час во новата неизвесна академска година: „Сите ќе излеземе посилни и помудри“

Паралелно со старот на учебната година, први октомври го означи почетокот и на новата академска година на дел од македонските универзитети. Студентите кои годинава...

Неколку часа не функционира веб-страната на Министерството за образование и наука

На првиот ден од учебната година, веќе неколку часа не функционира официјалната веб-страна на Министерството за образование и наука. Од МОН засега нема официјално...
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download micromax firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free