fbpx

Бројот на корисници на Zoom достигна 300 милиони

Бројот на корисници на платформата Zoom, за три недели се зголемил за 100 милиони, откако претходно евидентираше пораст од 10 на 200 милиони корисници,...

Twitter ќе брише објави со дезинформации за 5Г технологијата

Социјалната мрежа Твитер соопшти дека ќе ги отстранува непотврдените тврдења и дезинформациите кои предизвиквуваат паника и содржина која ги охрабрува луѓето да дејствуваат поради...

„Фејсбук“ во САД ги блокира лицата што повикуваат на протести против мерката карантин

Фејсбук информираше дека ќе ги отстранува содржините што се залагаат за собири и протести што се противат на меркaта за карантин и владиното здравство....

Гугл: Бидете внимателни, има „поплава“ на измами и малвер поврзани со Ковид-19

Гугл во објаснување на својот официјален блог минатата седмица извести дека во последниот период има огромен број фишинг-мејлови (од измамници што се претставуваат како...

На црниот пазар се продаваат 500.000 хакирани Zoom профили

Преку хакерски форуми, хакирани профили на Zoom се продаваат на црниот пазар. Фирмата за разузнавање за компјутерска безбедност „Сајбл“ забележала зголемување на продажба на профили...

Сингапур им забрани на наставниците да користат Zoom

Сингапур им забрани на просветните работници да ја употребуваат алатката за видеоконференции, Зум, по инцидентите во првата недела од воведувањето карантин, кога училиштата почнаа...

Нови новогодишни филмови на Нетфликс за 2020 година

Новогодишните празници се пред нас, а оваа година веројатно повеќе од било кога ќе поминеме време во домашна атмосвера, заедно со најблиските пред телевизорите....
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download redmi firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free