fbpx

Младите и железницата
(ВИДЕО)

Новата епизода на емисијата за млади „Шорткат“ повторно носи интересни и актуелни теми, при што акцентот го ставивме на младите и железницата.

Тивките херои во борбата против Ковид-19: Спасуваат животи со помош на 3Д принтери

Пораките се сменуваат од минута во минута: „Голема благодарност за визирите, ПЗУ Св. Пантелејмон!“, „Штотуку пристигнаа визирите во Институтот за медицина на трудот, голема...

Апликација ќе им кажува на епидемиолозите дали сте биле во контакт со заразен

Апликација која граѓаните ќе можат да ја симнат на своите смартфони, ќе им помогне на епидемиолозите да имаат увид ако сте биле во контакт...

Студентка од САД изработува маски за глувонеми лица

„На Фејсбук видов луѓе што изработуваат маски, па си помислив што е со глувонемото население?“, вели 21 годишната Ешли Лоренс од Кентаки, САД. Идејата за...

Сведоштво: Во Шведска нема забрани и казни, но сите ги почитуваат препораките за корона вирусот

Шведска е една од ретките европски држави што има различен пристап кон корона вирусот. Земјата досега нема ниту една забрана или рестрикција за движење...

Грета Тунберг се сомнева дека заболела од Ковид-19

Активистката за климатски промени Грета Тунберг вели дека е екстремно веројатно да го имала корона вирусот, но скоро и да не забележала значајни симптоми,...

Младите не се имуни на Ковид-19 покажува статистиката на светско ниво

Дванаесет годишната Ема од Атланта се бори за живот, откако резултатите покажале дека е позитивна на корона вирус, известуваат американските медиуми. Девојчето е дијагностицирано...

Светот ги исфрли пластичните кеси, ние дискутираме дали треба да поскапат

Додека светот сосема ги исфрла од употреба пластиката за еднократна употреба и кесите, во земјава сè уште се дискутира за нивното поскапување во маркетите...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
udemy free download
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=