fbpx

Колку е тешко да се занимаваш со пчеларство?
(ВИДЕО)

Главна тема на новата епизода на „Шорткат“ е пчеларството во државата. Проследете го интервјуто со Нацо Јовчевски – млад пчелар кој живее од пчеларството и работи на зачувување на македонската автохтона пчела

Студентите погодени од корона кризата, бараат мерки за финансиска поддршка

Универзитетското студентско собрание при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ бара формирање на консултативно тело за преземање на економски мерки за финансиска поддршка на студентите кои...

Националната галерија ги повика децата да споделат цртежи со тема „Нашите херои“

Националната галерија ги охрабри и ги повика децата да направат уметнички дела со кои ќе им се заблагодарат на хероите во нашата заедница. „Херои можат...

Невладините бараат владата да обезбеди услови за ромската заедница во време на пандемија

По повод Денот на Ромите (8 април) државни функционери и институции им го честитаа празникот на своите сограѓани Роми. Но, невладиниот сектор не ги...

Од Националната опера и балет ќе сошијат и донираат 1.000 заштитни маски

Соработници во шивалните на Националната опера и балет ќе изготват 1.000 заштитни маски кои во соработка со Кризниот штаб на Владата, ќе ги донираат...

Анкета: 67% од студентите не сакаат онлајн испити, 30% воопшто не учат додека се во самоизолација

Затворањето на вратите на факултетите ширум државата поради состојбата со корона вирусот го стави македонскиот образовен систем пред нов предизвик: како да се постапи...

„Анима Мунди“ бара дозволи за активистите да се грижат за бездомните животни вон полицискиот час

Од Здружението за заштита на животните, „Анима Мунди“ бараат да им се овозможат дозволи за движење на активистите кои се грижат за бездомните кучиња. „Ние...
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=