fbpx

Сто дена тренинг во два метра базен: Како Ева од Скопје се прилагоди на новите услови
(ВИДЕО)

Настанатата ситуација поради ковид-19 пандемијата најмалку ги штедеше индивидуалните спортови. Oвој период е голем предизвик за пливачите, кои поради затварањето на базените беа принудени да ги паузират нивните вежби или да најдат начин во домашни услови да останат во форма

Прв пат приватно летало пристигна на Меѓународната вселенска станица

На 31ви мај, за прв пат во историјата на човештвото астронаути на НАСА пристигнаа на Меѓународната вселенска станица со комерцијално летало – објави НАСА...

Тимови од 39 училишта во финалната селекција на предизвикот за млади истражувачи на ФИТР

Ученици од 39 основни и средни училишта влегоа во финалната селекција на јавниот повик „Предизвик за млади истражувачи 3″ на Фонд за иновации и...

МВР предупредува за нова измама со наводна криптовалута

Бидете внимателни - има нова измама со наводна криптовалута, предупредува Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика (СККДФ) при МВР. Преку социјалните мрежи или...

Симулатор за слетување на летало на Меѓународната вселенска станица

Откако од компанијата SpaceX објавија дека во текот на месецов нивното ново летало, Crew Dragon за прв пат ќе пренесува луѓе до Меѓународната вселенска...

За една година издадени 4.220 младински картички

Во јуни минатата година беше промовиран проектот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) наречен „Младинска картичка“ со која младите од 15 до 29...

Млади иноватори од земјава со две решенија ќе учествуваат во глобалниот предизвик „Generation Unlimited“

Два тима млади иноватори кои креираа дигитални решенија за поактивно вклучување на децата и младите во образованието и во секојдневниот живот, избрани се да...

Родители бараат онлајн настава, МОН децидни – од септември ќе се...

„Поддршка за онлајн настава во учебната 2020/2021 година“ е името на групата на Фејсбук, која брои околу 3.500 членови, а која деновиве „врие“ од...
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download