fbpx

Сто дена тренинг во два метра базен: Како Ева од Скопје се прилагоди на новите услови
(ВИДЕО)

Настанатата ситуација поради ковид-19 пандемијата најмалку ги штедеше индивидуалните спортови. Oвој период е голем предизвик за пливачите, кои поради затварањето на базените беа принудени да ги паузират нивните вежби или да најдат начин во домашни услови да останат во форма

Самсунг и Хуавеи веќе работат на 6G технологија

Корејската компанија Самсунг Електроникс официјално најави дека работи на развој на нова 6G мобилна мрежа. Информацијата доаѓа во период кога е доведено во прашање...

Наградата за младинско учество на НМСМ ги препознава трудот и ангажманот на младите во општеството

Во понеделник, на 20 јули истекува рокот за номинации за Наградата за младинско учество кои ја доделува Националниот младински совет на Македонија, во рамки...

НМС доделува Награда за младинско учество за млади кои што направиле позитивни промени во заедницата

Во рамки на проектот на УСАИД за граѓанско учество (Civic Engagement Project-North Macedonia), Националниот младински совет доделува Награда за младинско учество за млади кои...

Апликацијата за квалитет на воздухот AirCare донираше пакети со храна на социјално загрозени семејства

Од апликацијата AirCare која што го прикажува нивото на загаденост на воздухот во населбите во Македонија започнаа со првите донации на пакети со храна....

„Дојче Телеком“ ја промовира 5Г-мрежата во Германија со понуда за 16 милиони корисници

Наспроти дезинформациите дека воведувањето на 5Г-технологии во развиениот свет е закочено, најновите вести укажуваат дека вистината е сосем спротивна на теориите на заговори. „Дојче Телеком“...

„Акредитатор“ – алатка за распознавање на етички македонски медиуми

„Акредитатор“ е додаток за интернет прелистувачите Chrome и Firefox, кој помага во распознавање на етичките медиуми во земјава. Автор на алатката е Горјан Јовановски,...

АРМ од Норвешка доби 13.500 брзи тестови за ковид, 10.000 му...

Министерството за одбрана денеска доби 13.500 брзи тестови за ковид-19, помош од Кралството Норвешка која ја побарало пред две недели, објасни министерката за одбрана...
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
online free course
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free