fbpx

Онлајн издание на Global Game Jam од 27 до 31 јануари

Овогодинешното издание на Global Game Jam ќе се одржи онлајн од 27 до 31 јануари. На овој настан секоја година се создаваат игри и...

ЕУ ги казни „Валв“ и пет други компании поради ограничување на продажбата на видеоигри

Компанијата „Валв“ (Valve) заедно со уште пет други издавачи на видеоигри заработија вкупна казна од 7,8 милиони евра од страна на европските регулатори за...

Нетфликс планира да сними серија според франшизата за игри „Elder Scrolls“

Со нејзиното објавување на стриминг платформата „Нетфликс“ во декември минатата година, серијата „The Witcher“ за брзо време стана хит и постигна огромен успех. Истата...

„Cyberpunk 2077“ не ги исполни очекувањата, но покажа како ќе изгледаат видео игрите во иднина

За првпат објавена во 1988 година од страна на дизајнерот Мајк Пондсмит, Сајберпанк (Cyberpunk) не остана само видео игра, туку премина во своевиден жанр...

Новата македонска друштвена игра Monsters on Board веќе може да се проба од публиката

Љубителите на друштвени игри ќе можат да се испробаат меѓусебно со новата македонска игра Monsters on Board дизајнирана од Александар Микиќ, Иво Нешковиќ и...

Бесплатни игри од „Epic Games“ во пресрет на празниците

Почнувајќи од денска (17.12.2020), па сè до крајот на месец декември, американскиот издавач на видео игри, Epic Games, ќе започне со понуда на 15...

Пролетва се најавува конечно старт на чистењето на депониите во Источен...

Минатата година се дадоа неколку рокови за почетокот на чистењето на нестандардните општински депонии во Источниот и Североисточниот плански регион, но ниту еден не...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download karbonn firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download