fbpx

Безживотно тело е забележано во водите на Вардар кај Градско

-

Центарот за управување со кризи соопшти дека попладнево во водите на реката Вардар, кај село Уланци, Општина Градско е забележано безживотно човечко тело.

Според информацијата од Регионалниот центар за управување со кризи во Велес, телото не можело да биде лоцирано од полицијата во СВР Велес заради големиот водостој и веројатно е дека се движи кон Општина Неготино.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...