fbpx

Автобусите на ЈСП в среда по вообичаен, а в четврток по саботен возен ред

Билетарниците и центрите за персонализација во среда ќе работат од 6:30 до 13 часот, додека во четврток нема да работат

-

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП Скопје) денеска соопшти како ќе се одвива јавниот градски и приградски превоз за време на одржувањето на Министерскиот самит на ОБСЕ.

Во среда (29 ноември), јавниот превоз ќе сообраќа вообичаено, по зимен делничен возен ред, додека во четврток (30 ноември), автобусите ќе возат по саботен возен ред.

Од ЈСП информираат и оти сите билетарници и центри за персонализација во среда ќе работат од 6:30 до 13 часот, а во четврток нема да работат.

Жичарницата, пак, сите денови ќе работи вообичаено – од 10 до 17 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Гордана Силјановска-Давкова официјално е претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Гордана Силјановска-Давкова и официјално ќе влезе во трката за претседател на државата, како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Таа денеска со мнозинство гласови беше избрана на Kонвенцијата која се одржа во...